Возможно лечиться без "прописки", какие существуют регламентирующие документы? (ukr)

Відповідно до ст. 38 ЗУ «Основи законодавства України про охорону здоров’я», кожний пацієнт має право, коли це виправдано його станом,

бути прийнятим у будь-якому закладі охорони здоров’я за своїм вибором, якщо цей заклад має можливість забезпечити відповідне лікування.
Згідно п. 2 ст. 3 ЗУ «Про екстрену медичну допомогу», на території України кожен громадянин України та будь-яка інша особа мають право: звернутися за отриманням екстреної медичної допомоги до найближчого відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги чи іншого закладу охорони здоров’я, який може забезпечити надання такої допомоги.
Необхідно звернутися з заявою до головного лікаря відповідно до ЗУ «Про звернення громадян», в якій зазначити про можливість лікування без реєстрації, адже відповідно до чинного законодавства кожна людина має право на вільне пересування територією України та на вільний вибір медичного закладу.