Верховна Рада України прийняла зміни до Податкового кодексу України

Під ранок 21 грудня 2016 року Верховною Радою України було прийнято законопроект № 5368  про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні).

Так, законопроектом запроваджується повноцінний електронний кабінет платника податків (доступ до всієї податкової інформації про платника, проведення звірки розрахунків з бюджетом, заповнення та подання податкової звітності, управління надміру сплаченими коштами, реєстрація податкових та акцизних накладних, інформування про перевірки та надання актів або довідок перевірок, листування з контролюючим органом).

Запроваджується листування контролюючих органів із платниками податків, які подають звітність в електронній формі та/або пройшли електронну ідентифікацію он-лайн в електронному кабінеті, виключно засобами електронного зв’язку.

Вводиться відкритий реєстр заяв про розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу на сайті ДФС.

Ліквідується податкова міліція та створюється новий орган – Фінансова поліція, діяльність якого регламентуватиметься окремим Законом.