The Verkhovna Rada of Ukraine registered a draft law on the functioning of the Ukrainian language (ukr)

Так, у Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 5670-д від 09.06.2017 про забезпечення функціонування української мови як державної.

Так, згідно даного законопроект  вільно володіти державною мовою зобов’язані наступні категорії осіб: Президент України, народні депутати, державні службовці, особи офіцерського складу, прокурори, Голова НБУ, судді, адвокати, нотаріуси, педагогічні працівники, медичні працівники, інші особи.

Пропонується, для опрацювання та утвердження стандартів української мови як державної створити Національну комісію зі стандартів державної мови.

Також, єдиним документом, що підтверджує рівень володіння українською мовою, є Державний сертифікат встановленого зразка, який видає особі Центр української мови за результатами іспиту на рівень володіння українською мовою.

Таким чином, для вищевказаних осіб, які зобов’язані володіти державною мовою необхідно складати іспит на рівень володіння мовою.

Крім цього, з метою сприяння функціонуванню української мови як державної у всіх сферах суспільного життя на всій території України автори законопроекту пропонують  призначити Уповноваженого із захисту державної мови.

Так, розробники законопроекту вважають, що  прийняття цього Закону сприятиме злагоді у суспільстві, утвердженню української мови як державної на всій території України у всіх сферах суспільного життя, консолідації та розвиткові української нації.