Прийнято Закон щодо запровадження гуманного ставлення до тварин

22 червня 2017 року Верховна Рада України прийняла Проект Закону № 5119-1 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запровадження гуманного ставлення до тварин).

Так, цим Законом збільшується відповідальність за жорстке поводження з тваринами, вносяться зміни до ст. 299 Кримінального кодексу України та ст. 89 Кодексу України про адміністративну відповідальність.

 Після набрання чинності закону, адміністративна відповідальність буде наставати за жорстоке поводження з тваринами – знущання над тваринами, завдання побоїв або вчинення інших насильницьких дій, що завдали тварині фізичного болю, страждань і не спричинили тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин, а саме санкція ч. 1 ст. 89 КУпАП передбачає, накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.Зв вчинення таких дій стосовно двох і більше тварин, або групою осіб, або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме порушення, пропаганда жорстокого поводження з тваринами, санкція статті передбачає накладення штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я. Щодо кримінальної відповідальності, згідно ст. 299 КК України, жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних у тому числі безпритульними тваринами, що вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну чи інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисних мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій – караються арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.

У разі обтяжуючих обставин, а саме вчинення злочину з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинене активним способом, санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

Щодо на даний час діючої санкції за жорстоке поводження з тваринами, то вона передбачає карання у вигляді штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.

Так, автори законопроекту вважають, що його прийняття дасть можливість не лише застосовувати адекватне покарання до осіб, що вчинили жорстокі діяння по відношенню до тварин, але і попереджати такі дії.

У разі підписання Закону Президентом, він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.