У Верховній Раді України зареєстровано законопроект про врегулювання на законодавчому рівні криптовалюти

Так, 06 жовтня  2017 року у Верховній Раді України було зареєстровано законопроект №  7183 про обіг криптовалюти в Україні.

Автори законопроекту зазначають, що метою законопроекту є надання офіційного статусу крипто валюті, регуляції правовідносин щодо її обігу, зберігання, володіння, використання та проведення криптовалютних операцій в Україні.

Цей законопроект визначає правовий статус криптовалюти та правові засади організації та діяльності суб’єктів криптовалютних транзакцій.

Так, відповідно до законопроекту, криптовалюта – це програмний код (набір символів, цифр та букв), що є об’єктом права власності, який може виступати засобом міни, відомості про який вносяться та зберігаються у системі блокчейн в якості облікових одиниць поточної системи блокчейн у вигляді даних (програмного коду).

Прийняття цього законопроекту дозволить легалізувати криптовалюту та встановить норми регуляції правовідносин щодо обігу, зберігання, володіння, використання та проведення операцій за допомогою криптовалюти в Україні.

Так, на сьогоднішній день, НБУ не визначає криптовалюту, ні як валюту, ні як платіжний засіб.